Berlin’de yaşayan dj ve müzisyen Gözen Atila’nın 2009 yılında kayıtlarına başladığı enstrümantal bir synth-pop projesi olan Anadol’un 2012 yılında Anne Laplantine’in dijital etiketiyle yayınlanan ilk albümü “Çürüyen Yıllar”, 2017’de Inverted Spectrum Records etiketiyle yayınlanan “Hatıralar” albümü ardından, serinin 3. albümü olan “Uzun Havalar” Temmuz 2018’de Kinship etiketiyle kaset ve dijital formatta yayınlandı.

Yedi şarkının yer aldığı ve her şarkıda farklı sanatçıların eşlik ettiği albüm, geçmiş dönem sinemasının, erotik melodram ve taverna müziğinin ruhu ile çalkalanması olarak tanımlanıyor. 2015 yılında kaydedilmiş olan albüm, uzun havalara referans olacak şekilde kurgulanmış üç uzun şarkının etrafında gelişiyor. Alper Maral, Serkan Emre Çiftçi, Alican Tezer, Ekin Sanaç, Lale Kardeş ve nice müzisyenin konuk olduğu albümün birbirinden güzel şarkılarını dinlemek ve edinmek için tıklayınız.

Çeşitli açılış törenlerinden konuşmalar, kurdele kesme anları ve ilginç danslarla süslenmiş bir video kolaj olan albümün ilk klibiyse “Adieu” parçası için hazırlanmış. Bu şarkıda duyacağınız saksafonlar Suphi Sökücü, trompetler de Serkan Emre Çiftçi tarafından çalınmış. Kahkaha ve konuşma sesleriyse Şafak Acar’a ait. Nasreddin Hoca’nın Looney Tunes evrenine daldığı, Türk Havlu Festivali gibi akıllara durgunluk veren organizasyonların ziyaret edildiği yeni Anadol klibini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: http://bantmag.com/