8 Nisan Pazar akşamı saat 18:00’da Södra Teatern’in büyük sahnesinde, çağımızın önde gelen kültürel kişilerinden biri olan Zülfü Livaneli’nin katılımıyla ve Emrah Sönmez prodüksiyonluğunda dopdolu bir program gerçekleşecek

Talk show formatında düzenlenecek olan bu programda; göç, edebiyat, film ve müzik üzerine bir sohbet gerçekleşecek. Aynı zamanda Amerika, Almanya, Türkiye ve İsveç’ten katılacak birbirinden değerli sanatçıların Zülfü Livaneli şarkılarını icra edecekleri bir müzik dinletisi de olacak. Tekrarı olmayan bu etkinliği sakın kaçırmayın ve biletlerinizi şimdiden alın deriz.

Etkinlik bilet sayfası için tıklayınız.

Emrah Sönmez etkinliğe hazırlık sürecini şu sözleriyle anlatıyor;
“30 Mayıs 2017 tarihinde kendisine yazmış olduğum davetiye mektubuna olumlu yanıt veren çağımızın en önde gelen kültürel şahsiyetlerinden biri olan Sayın Zülfü Livaneli ile 8 Nisan 2018 tarihinde Södra Teatern’in büyük sahnesinde düzenlenecek olan talk show formatındaki etkinliğimiz üzerine evinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Biletlerinizi şimdiden almanızı tavsiye ederim”
Etkinlik hazırlıkları için Zülfü Livaneli ve Emrah Sönmez’in buluşmasıyla ilgili videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Karlı Kayın Orman’ını nasıl bestelediğini anlatan Livaneli’den İsveç hakkında daha birçok hikaye dinleyeceğimiz 8 Nisan’da gerçekleşecek bu etkinlikte görüşmek üzere! Stokholm sokaklarına belki de dinlediğimiz anılardan sonra daha farklı bakacağız artık.

Katılımcılar
Onur konuğu: Zülfü Livaneli
Yapımcı: Emrah Sönmez
Piyanist: Henning Schmiedt
Çellist: Erman İmayhan
Orkestra: Ahmet Tekbilek – Nyofu Tyson – Yıldırım Özkaraman – Rafael Sida Huizar
Sanatçılar: Burcu Ada – Şahin Kardeşler – Bengt Hansson – Selma Çeşmeli

Bunu Biliyor muydunuz?
Sinemayla da yakından ilgilenen Livaneli, “Yer Demir Gök Bakır”, “Sis”, “Şahmaran” ve “Veda” adlı dört filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı. Filmleriyle Altın Palmiye’den Altın Portakal’a kadar pek çok ödül aldı; 1988 yılında senaryosunu yazıp yönettiği “Sis” filmiyle, Avrupa Film Akademisi En iyi Film Ödülü’ne aday gösterildi. Sanatçının filmleri Türkiye, ABD, Fransa, Almanya, İsviçre ve Japonya’da gösterildi. Bu etkinlikten önce kesinlikle bu filimlerden birini izlemenizi tavsiye ederiz. Sis filminin müziğini aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz