Bir Kadın, Bir Erkek: Düet ve Düello | SANAT Scenen Çarşamba Konserleri kapsamında sahne alan Burcu Ada ve Bora Serbülent, kadın erkek arasındaki uyum ve savaşın serüvenini şarkılarla anlatıyor.

Etkinliğin ilk bölümü 3 Haziran’da izleyenlerle buluştu. Burcu Ada ve Bora Serbülent izleyenlere hem şarkılarla hem de atışmalarla dolu bir gece yaşattılar, çünkü zaman zaman bir düet kadar uyumlu zaman zaman da adeta bir düellodur kadın erkek arasında yaşananlar demiştik davetimizde.  İşte Burcu Ada ve Bora Serbülent bizlere bu gecede, şarkılarıyla anlattı bu uyum ve savaşın serüvenini. İkinci bölümü 1 Kasım Çarşamba günü SANAT Scenen’de gerçekleşecek etkinliğin sayfası için tıklayınız..

Etkinlik için çağrımız şöyleydi; Bu etkinliğimiz aslında adını bir kitaptan alıyor. İki yazarı var bu kitabın, tıpkı adı gibi biri kadın biri erkek: Nilgün Belgün ve Cengiz Özakıncı kendi gözlerinden aşkın farklı hallerini anlatıyorlar bu kitapta. Biri kadın, biri erkek bakışıyla ilişkileri sorguluyorlar, geçmişte ve günümüzde yaşanan aşkları irdeliyorlar. Zor olanı başaran, uzun yıllarını bekleyerek, umut ederek bazen hayal kırıklıkları yaşayarak bazense tebessümle geçiren kadınlar ve erkekler, eminiz ki hepiniz bu gecede kendinizi bulacak, sorgulayacak, belki de derin bir oh çekeceksiniz sevdikleriniz yanınızda olduğu için. Tıpki Nazım gibi Burcu Ada ve Bora Serbülent de ‘Şarkı söylemek istiyorum’ diyor ve bizlere SANAT Scenen’de müthiş bir gece hazırlıyorlar. Uzun süredir planladığımız bu özel gecede sizleri de aramızda görmek bizleri çok mutlu edecek.

Ve bu şiirle anmıştık Nazım Hikmet’i ölüm yıl dönümünde;

Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
Dünyanin en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey…
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
Ben artık şarkı dinlemek degil,
Şarkı söylemek istiyorum.

Nazım Hikmet

 

Etkinliğe ait diğer videolara ulaşmak için tıklayınız..