Fikret Çeşmeli’nin “Brinnande Snö och Torrt Regn”/”Alev Alev Kar ve Kupkuru Yağmur” adlı kitabından Türkçe olarak tiyatroya uyarlanan, “AZ GİTTİK UZ GİTTİK” adlı interaktif tek kişilik müzikli tiyatro oyunu için geri sayım başladı. Reji ve dramaturjisini Burcu Ada Soysop’un gerçekleştirdiği oyunun prömiyeri 6 Mayıs’ta

Sanat alanında uzun yıllardır çalışmalarını devam ettiren Burcu Ada Soysop ve Fikret Çeşmeli tarafından hazırlanan “Az Gittik Uz Gittik” adlı oyunun ilk gösterimi 6 Mayıs saat 16:00’da Hägerstensåsen Kulturskolan’da gerçekleşecek. İsveç’teki 50 yıllık entegrasyon sürecine Fikret Çeşmeli’nin hayat ve sanat yolculuğu üzerinden ayna tutan oyun, ayrıca sanatçının takipçilerinin Facebook üzerinden gönderdigi gurbet hikayelerini de içinde barındırıyor. 

Oyunun provalarına son sürat devam eden Fikret Çeşmeli, heyecanını Facebook’ta yaptığı paylaşımda şu sözlerle aktarıyor “27 yıl aradan sonra yeniden anadilimde tiyatro oynayacağımdan büyük heyecan duyuyorum.”

 

Reji ve dramaturjisini Burcu Ada Soysop’un gerçekleştirdiği ve Fikret Çeşmeli’nin “Brinnande Snö och Torrt Regn”/”Alev Alev Kar ve Kupkuru Yağmur” adlı kitabından Türkçe olarak tiyatroya uyarlanan, “AZ GİTTİK UZ GİTTİK” adlı interaktif olarak sunulacak tek kişilik müzikli tiyatronun bilet satışları da başladı. 

Oyun hakkında tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız..

 

“AZ GİTTİK UZ GİTTİK”

YAZAR – OYUNCU
: Fikret Çeşmeli
REJİSÖR
: Burcu Ada Soysop
DRAMATURG
: Burcu Ada Soysop
AFİŞ
: Serdar Yaygın
PRÖMİYER
: 6 Mayıs Pazar 16:00
YER
: Hägerstensåsen Kulturskolan
BİLET
: 150:-
BİLET SATIŞ
: 076 085 22 37
SWISH NO
: 073 084 63 45
SÜRE
: 75 dk. / Tek Perde

 

 Oyunun tanıtım filmine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. Video için Serdar Yaygın‘a teşekkür ederiz. 

Oyunun provalarından bazı görüntülere aşağıdaki fotoğraf galerisinden ulaşabilirsiniz. Afişler ve fotoğraflar için Serdar Yaygın‘a teşekkür ederiz.