Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ı ve hayatını anlattığı tek kişilik gösterisi için 13 Mayıs’ta Hallunda Folket Hus’te sahne alıyor. Bugüne dek yaşamındaki en komik anları, eşi ünlü komedyen ve oyuncu Kemal Sunal’la anılarının yanında yaşamındaki anekdotlarla sahneye taşıyan Gül Sunal kendisini, “Geç yetenek” olarak gördüğünü söylüyor.

Türk sinemasının en önemli oyuncularından Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, kendisinin yazıp yönettiği tek kişilik gösteri için Stêrk Production‘un organizasyonuyla 13 Mayıs’ta Stokholm’e geliyor. Yoğun ilgi gören şovun biletlerinin tükenmesi üzerine, Stêrk Production yeni biletleri satışa çıkardığını duyurdu. Bilet satış sayfasına etkinliğin Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz. Etkinliğin facebook sayfası için tıklayınız..

Hallunda Folkethus’ta sahneleyeceği gösterinin adı ‘Gölge Feslikannarı’ olan Sunal, bu ismin nereden geldiğini şu sözleriyle anlatıyor “Ben Afyonluyum. Anneannem Sandıklı’da yaşardı ve yazın oraya çok giderdik. Biraz tanıtmak istedim. Orada fesleğene, ‘feslikan’ diyorlar. Benim için ‘Gölge Feslikannarı’ anlamlı, zarif ve çok değerli olan anlamına geliyor. Oyunu izlerken neden bu ismi seçtiğimi daha iyi anlayacaksınız.” Kendisi ve rahmetli eşi Kemal Sunal’la ilgili anekdotları da paylaşacak olan Sunal, “65 yaş sahneye çıkmak için güzel bir dönem. 30’umda olsam bu kadar rahat olmayabilir, endişe duyardım.” diye ekliyor

Bu şovunun eşi Kemal Sunal’ın da hoşuna gideceğini belirten Sunal’ı izlemek için oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal da Stokholm’e geliyor. “Konuşmak kadar güzel bir şey yok” diyen Gül Sunal, eşinin kendisine susmak için para verdiğini şu sözleriyle anlatıyor; “Ben susayım diye Kemal bana para verirdi. Bunu da şovda anlatıyorum. O parayı hiçbir zaman alamadım. 10 dakika susmam için ciddi para veriyordu. Beş dakikadan fazla duramıyordum. Belki bu stand-up’ı seçmemin nedeni de bu. Şimdi bol bol konuşabiliyorum. Bu sefer konuşayım diye para veriyorlar.”

Gül Sunal, Kemal Sunal’ın hiç bilinmeyen yönlerini İlker Gümüşoluk’un yönetmenliğini yapıp sunduğu Apartman Sohbetleri adlı programı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.bkmonline.net/ - http://www.hurriyet.com.tr/