İki tutkulu kaya tırmanışçısının hikayesini anlatan, ‘The Dawn Wall’ın gösterimi 17 Ekim 20:00’da Rigoletto’da: Herhangi bir senaryonun, kurgunun, aktörün ve özel efektin olmadığı salt aksiyonlu, gerçek bir macera filmi

Ocak 2015’te Amerikalı kaya tırmanışçıları Tommy Caldwell ve partneri Kevin Jorgeson, Kaliforniya Yosemite Ulusal Parkı’nda 914 metre yükseklikteki Dawn Duvarı’na tırmanma çabalarıyla dünyayı büyülemişti. İkili, bu dikey uçurum üzerinde haftalarca yaşayıp antreman yaptı. Tommy Caldwell için, Dawn Duvarı bir tırmanıştan çok daha fazlasıydı. Bu tırmanış, engellerin aşılmasıyla tanımlanan bir yaşam süresinin doruğuydu.
Adanmışlık ve takıntı arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran Caldwell ve ortağı Jorgeson, altı yıllarını titizlikle rota çizerek ve tırmanarak geçirdiler. Bu yolculukları sırasında Caldwell farklı hissetmeye başladı ve artık aklında sadece iki soru vardı; nihai rüyasını yerine getirmek için partnerini terk mi etmeliydi yoksa arkadaşlık uğruna idealini riske mi atmalıydı?
Maceraperest outdoor film tutkunlarına gerçeğin görsel bir hazineye dönüşmesini izletecek filmin etkinlik sayfası için tıklayınız..

Yönetmenler: Josh Lowell, Peter Mortimer

Oyuncular: John Branch, Tommy Caldwell, Kevin Jorgeson

The Dawn Wall resmi sayfası: http://www.dawnwall-film.com/