İsveç’in komedi film festivali Internationella Komedifilmfestivalen, 18 Ekim’de kapılarını açıyor. Programda yer alan birbirinden farklı kültür ve içeriğe sahip filmler dikkat çekiyor. 

“Gülüş iki insan arasındaki en yakın mesafedir” Victor Borge

Stockholm’de gerçekleşen Uluslararası Komedi Film Festivali kapsamında her yıl dünyanın dört bir yanından komedi film gösterimleri hepimizi güldürmeye devam ediyor. Bu yıl 5.si gerçekleşecek olan festivalin odağı ise “Komedi ve Özgürlük”.  Festival takımı özgürlüğün, görüldüğü gibi, tam olarak kişinin hissetiği gibi performe edilmesi gerektiğini savunuyor ve 19 Ekim’de gerçekleşecek Seminer Günü’nde konuklarla bu tema üzerinden tartışılacak. 

Festival, uzun süredir heyecanla beklenen Yrrol‘un yaratıcısı Peter Dalle‘nin filmi Lyrro ile perdelerini açıyor. Ve aynı gece sahnelerin en komik kadınlarından Jennifer Saunders bu geceye eşlik ediyor olacak.

Festival takımından bir de mesaj var;  “5 yıldır tüm dünyadan yıldızları sizinle paylaşmak bizler için onur verici. Bu yılki konuklarımız; Jennifer Saunders (İngiltere), Beattie Edmondson (İngiltere), Parviz Parastouei (İran), Sermiyan Midyat (Türkiye), Tommy Jessop (İngiltere), Yasmin Raeis (Mısır) ve Sally Phillips (İngiltere). Sizlerin de oluşturduğumuz bu program ve içerik dahilinde aramızda olmasını umuyoruz! Favori etkinliğinizi bulmak için lütfen sitemizi ziyaret edin. En iyi dileklerimizle”

Festivalin resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Festival programı için tıklayınız.

Festival Facebook Etkinleri;

19 Ekim Heldag med Seminarier & Masterclass

19 Ekim Masterclass med Jennifer Saunders & Beattie Edmondson

19 Ekim Film och samtal: Möt Parviz Parastouei

20 Ekim Film och samtal – Kiss Me Not och Yasmin Raeis

20 Ekim  Comedian’s Talk med Jennifer Saunders & Beattie Edmondson

21 Ekim Möt Sermiyan Midyat – I Ay Lav Yu