Miklagård Ensemble, 19 Mayıs Cumartesi günü Hijazz Klubb Uppsala’da sahne alacak. Nazım Onay ve Muzaffer Özcan önderliğinde kurulan etnik, folk, özgün, sufi ve rock türünde eserler seslendiren “Miklagård Ensemble” grubunun 4 Mayıs’ta Restaurang Landet’teki performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Miklagård Ensemble Nazım Onay ve Muzaffer Özcan tarafından 2016 yılında kurulan bir grup. Etnik, özgün, halk, sufi ve Anadolu rock tarzında birçok eseri repertuvarında barındıran bu grup içerisinde İsveç’te müzik yapan kaval, yaylı tanbur, bağlama, klavye, davul ve bas gitar gibi enstrümanlar çalan müzisyenler yer alıyor. 19 Mayıs saat 20:00’da başlayacak bu gece Hijazz Klubb Uppsala’da gerçekleşecek. 

Stockholm’de yaşıyor olsanız bile trenle kısa sürede gidebileceğiniz Hijazz Klubb Uppsala’nın yeni sahnesi Uppsala Şehir Tiyatrosu Teaterbaren’de ve üstelik Uppsala tren istasyonun hemen yanında yer alıyor. Hijazz Klubb Uppsala’yı eminiz ki bir çoğunuz uzun yıllar, gerek yaptıkları festivallerle ve gerekse sahnesinde yer alan farklı geçmişe, kültüre ve tatlara sahip müzik gruplarıyla duydunuz. Hijazz, artık yeni yerinde bizlere bu benzersiz geceleri yaşatmaya devam ediyor. Miklagård Ensemble grup üyleri ve enstrümanları;

Muzaffer Özcan: Yaylı Tambur, Klavye, Vokal

Nazım Onay: Bağlama, Kaval, Vokal

Doghonay Arjmand: Gitar, Vokal

Selçuk Hazar: Bas Gitar

Deniz Akkaya: Davul

Etkinlik sayfası için  tıklayınız..

Aynı ekibin 4 Mayıs Restaurang Landet performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.