Joshua Smith, kentsel minyatür heykeller oluşturan tam zamanlı bir minyatürist. Avustralyalı Smith, kentlerin katmanlarını ortaya çıkaran minyatür binalar inşa ediyor ve 2015 yılından beri kentsel yaşamları büyük bir incelikle minik dünyalarda yeniden yaratıyor. Sanatçının çalışmalarında; kent sakinlerine, işçilere ve sokak sanatçılarına dair detayları görmek ve nüfus çeşitliliğini gözlemlemek de mümkün.

Joshua Smith, Güney Avustralya Norwood’da yaşayan minyatür ve stensil sanatçısı. Çalışmaları, New York City’deki VOLTA Sanat Fuarı, San Francisco Sanat Fuarı, Paris’te Urban Art fuarı ve New York, Londra, Berlin, Sidney ve Melbourne’da sergilenen sanatçı, eserlerinde kağıt, MDF, karton, plastik, metal ve stiren kullanarak sıklıkla sıfırdan minyatürler oluşturuyor.

Minyatürlerini, gittiği şehirlerde etkilendiği binalar ya da sokaklardan seçerek yapıyor. Genellikle minaytürleri tamamlaması haftalarca ya da aylarca sürüyor.  Joshua başlangıçta yerleri Google Haritalar Streetview üzerinden buluyor ve her küçük ayrıntıyı yeniden oluşturmak için takipçilerinin çektiği referans fotoğraflarından yararlanıyor.

Sanatçının diğer işlerini sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Instagram @joshua_smith_street_artist

Facebook @JoshuaSmithStencilArtist

Web http://www.iknowjoshuasmith.com/

 

Aşağıdaki galeride gördüğünüz ilk bina 23 Temple Sokak, Kowloon/Hong Kong, diğeri ise Black Shadow Trading Şirketi Haymarket, Chinatown/Sidney’de konumlanıyor.