2018 Ocak ayında ilk EP’sini yayınlayan Orçun Ayata, Stockholm’de yaşayan ve hepimizin severek takip ettiği müzisyen Derya Tezcan ile birlikte yaptığı yeni parçasını geçtiğimiz günlerde yayınladı.

Electronic wave tarzında müzik çalışmalarını beş yıldır sürdürmeye devam eden Orçun Ayata, ilk debut kısaçaları Meaning’i 19 Ocak günü yayımlamıştı. Ayata, son olarak da hepimizin yakından tanıdığı, yaptığı albüm ve YouTube kanalında aralıklarla yayınlamaya devam ettiği türkülerle severek takip ettiği Derya Tezcan ile birlikte yeni parçası “Lucidity”yi yayınladı.
İsveç’te doğup büyüyen İstanbul kökenli Derya Tezcan’ın İlk EP’si “Wait Now” Ekim 2017’de yayınlanmıştı, ayrıca türküleri tekrar yorumlayıp Derya Tezcan ismiyle yayınladığı ayrı bir projesi de bulunuyor.

Radyo Kanyon‘da hazırlayıp sunduğu programlarının yanında, SAE Enstitüsü’nde ses mühendisliği eğitimini tamamlamasıyla birlikte miks ve canlı ses mühendisi olarak Hediye Güven, Ansızın Bi’ İnfilak ve Dilhan Şeşen gibi isimlerle de çalışmalarını sürdüren Orçun Ayata, elektronik müzik prodüktörü kimliğiyle de Ocak 2018’de yayınladığı, 3 parçadan oluşan Meaning isimli ilk EP’si electronica, downtempo ve trip-hop tarzında üç şarkıdan oluşuyor. “Free will of a hill” ile “A hopeful disease” adlı şarkılarda yer alan trombon bölümlerinde Orçun Ayata’ya, İtalyan mix ve mastering mühendisi, multi enstrumentalist Giancarlo Roberti eşlik ediyor. Geri kalan tüm enstrümanlar dijital ortamda düzenlenmiş. Tüm parçaların mix ve mastering’i ise yine Orçun Ayata’ya ait. Albüm kapağı ise, daha önceden Anatolian Rock Revival Project için de görseller üreten Kübra Yeşil’in tasarımı.

İşte Derya ve Orçun Ayata ikilisinin Lucidity adlı parçası;

Lucidity

Söz: Derya

Mix & Mastering: Orçun Ayata

Kapak Fotoğrafı: Uğur Özbak

 

Şarkı Sözleri

Wake up, wake up, wake up…nothing is real

Don’t you see, it’s all an illusion

Everything comes, everything goes

Just look around, look around Watch, observe…

Don’t engage with the madness

Stay here, stay here, be still

Oh, feel desire…. Oh, feel desire….(to)

Wake up…nothing is real

Spotify: https://open.spotify.com/

Itunes: https://itunes.apple.com/ca/album/lucidity

Soundcloud: https://soundcloud.com/orcunayata

Bandcamp: https://orcunayata.bandcamp.com/

Sosyal Medya

Orçun Ayata;

Facebook: https://www.facebook.com/orcunayatamu…

Instagram: https://www.instagram.com/orcunayata/

Twitter: https://twitter.com/orcunayata

Derya;

Facebook: www.facebook.com/intunewithderya

Instagram: www.instagram.com/intunewithderya

Twitter: www.twitter.com/intunewithderya

 

Kaynak: http://orcunayata.com/