2001’den bu yana İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşen ve her yıl Avrupa’nın en geniş çaplı festivaline imza atan Primavera Sound, bu yıl da indie, alternatif rock, post punk, disco punk, ana akım dışı elektronik ve daha nice müzik türünden konserler ile 30 Mayıs – 3 Haziran arasında gerçekleşti. Primavera Sound’un 2005’ten bu yana festivali düzenlediği alan olan Parc del Forum yine birçok farklı müzik türünü takip eden yaklaşık 200 bin müziksever için çok büyük bir müzik köyüne dönüştü.

Sanat ekibinin bir kısmı bu yıl, Avrupa’nın bu en büyük festivali olarak bilinen ve 2016 yılında İsrailli müzik topluluğu Boom Pam ile birlikte Selda Bağcan’ın da sahne aldığı Primavera Sound Barselona’daydı. Yazı, birçok farklı ülkeden gelen ve farklı müzik türlerinin temsilcilerinden performanslarla bu müzik köyünde karşılamak bizi yeniden bu büyük organizasyona ve tabi Barselona’ya hayran bıraktı dersek abartmış olmayız sanıyoruz. 200 bine yakın müzikseverin bu alanda bu kadar sorunsuz ve mükemmele yakın bir şekilde ağırlanması gerçekten uzun zaman gerektiren ve tabi organizasyon tecrübesi isteyen bir sonuç diye düşünüyoruz. Festival ekibi 2001’den bu yana bu sonuç için eminiz ki uzun süreler çalışıyorlar. Hatta Primavera Sound 2019 için şimdiden çalışmaya başlayan ekip ilk biletleri satışa çıkardı bile. 30 Mayıs – 1 Haziran 2019’da gerçekleşek olan ve eminiz ki gelecek yıl da çok iyi isimleri göreceğimiz festivalden yeni haberler geldikçe Sanat Blog’da paylaşıyor olacağız.

Primavera Sound 2018 kapsamında sahne alan dünyaca ünlü bağımsız, alternatif gruplar ve efsanelerden bazıları şu şekildeydi; Arctic Monkeys, Bjork, Nick Cave and the Bad Seeds, The National, Chvrches, The War on Drugs, Lorde, A$AP Rocky, Mogwai, Nils Frahm, Thundercat, Ty Segall, Anna von Hausswolff, Cigarettes After Sex, Fever Ray, Public Service Broadcasting, Grizzly Bear, Beach House, Belle and Sebastian, Ariel Pink, Migos, Tyler, the Creator, Warpaint, The Internet, Lykke Li, Rhye, Slowdive.

Profesyonel kameraların içeri alınmaması sebebiyle telefonlar ile aldığımız hem görsel hem de işitsel deneyimlerimizi sizin için derledik. İşte Primavera Sound 2018’den geriye kalanlar..

Konserlerden Bazı Fotoğraflar