19 Ekim’de müzikseverlerle buluşacak 4 kız kardeş; Berrin Şahin (Vokal-Bağlama), Rojda Şahin (Vokal), Gün Şahin (Bağlama) ve Helin Şahin (Bağlama), özgün repertuarlarıyla ve ritmik müzikleriyle seyirciye evrenle bir aşk yaşatmaya hazırlanıyorlar.

Teater Sláva & Tonsalen’de gerçekleşecek etkinlik detayları için tıklayınız.
Daha önce yaptıkları konserlerde Dersim yöresinin rituel parçaları ve hikayelerine yer veren Şahin kardeşler, sahnelerinde Alevi kültürünü hümanizm ve doğa üzerinden yansıttıkları eserler seçiyorlardı.

Dersim müziği geçmişten bugüne kadar, tamamen dinsel bir rituel olarak yerleşmiş, doğayla ve Tanrı’yla bütünleşmeyi sağlayacak yegane yol olarak görülmüş ve yazılı bir kaynak olmadığı için de bir toplumun bütün tarihsel değerleri müzikle saklanıp sonraki nesillere aktarılmıştır. Bu yönüyle de Dersim’de yapılan müzik, ilk zamanlardaki yapılış amacına da paralellik gösteriyor ve o eski mistik hali halen içeriyor. Şahin kardeşler de İsveç’e bu müziği tanıtmak için farklı birçok sahnede konser düzenlemişlerdi.
Hazırladıkları bu yeni repertuar ile yine bizlere sıcacık ve samimi bir gece yaşatacaklarından eminiz. Bu konseri kaçırmamanızı öneririz.