Avrupa’da birçok festivalde birlikte sahne alan Selda Bağcan ve İsrailli surf rock grubu Boom Pam’ın 21 Nisan’da Göteborg ve 23 Nisan’da da Stockholm’de gerçekleşecek konserlerini SANAT ekibi olarak heyecanla bekliyoruz.

Tüm müzik serüvenini, doğal yeteneği ve müzik birikimiyle çok doğru bir şekilde harmanlayan Bağcan, yeniliklere açık olması ve genç gruplara verdiği destek ile gerek müzikleri gerekse yorumu dünyaca dinlenmeye ve esin kaynağı olmaya devam ediyor. Günümüzde birçok müzik festivalinde yer alan Selda Bağcan’ın Anadolu folk müziğini “saykedelik” ezgilerle birleştirmesi, müziğinin tüm dünyada dikkat çeken ve sevilen bir tını haline gelmesinin de önemli bir sebebi.

Peki Boom Pam ile nasıl tanıştılar?
2014’te İsrail’de gerçekleşen Groove Festival’inde yolları kesişmiş Tel Avivli müzik grubuyla. Sonrasında ise grubun Selda Bağcan hayranlığı ile gelişen birliktelikleri “Le Guess Who?”, “Bad Bonn Kilbi”, “EkşiFest” ve en son “Primavera Sound Fest” gibi festivallerde devam etmiş. Sahne uyumlarını ve ne kadar eğlendiklerini gördüğümüz Bağcan ve Boom Pam, bu sinerji ile keyifli konserler vermeye devam ediyorlar.

Bağcan, kendisine gelen açık hava konserleri ve rock festivali teklifleri için “Rock festivallerine yabancı değilim, bu yaştan sonra rockçı da oldum” diyerek yeni neslin de beğenisini toplamayı başarıyor.