Deneysel, elektronik, doğaçlama, bağımsız müzik ve gösteri sanatlarında uzmanlaşmış toplulukların bir araya gelmesiyle düzenlenenkollektif festival Sound of Stockholm, bu sene 22-24 Kasım arasında, 7 farklı mekanda gerçekleşiyor.

Sound of Stockholm 2018’e katılım sağlayan Stockholm alternatif sahneleri; FylkingenFRIMKulturföreningen SEKTStudio 53KonstmusiksystrarSamtida Musik ve STHLM Drone Society. Kollektif birlikte, Stockholm izleyicilerinin farklı müzik türlerinde çığır açmış sanatçıları deneyimleyebilecekleri, uluslararası bir platform yaratıyor.

Bu yılki festival, Nordik Kültür Fonu’ndan yararlanan Puls adında bir proje üzerinden, nordik işbirliklerine özel bir vurgu yapıyor. Bu fon ile festivalin sahnelerinde Avrupa ve Amerika’dan birçok isim performanslarını sergileyecek. 

Gectiğimiz yıl gerçekleşen Sound of Stokholm’den görüntürleri de izleyebileceğiniz videoyu aynı zamanda bu yılın fragmanı olarak da izleyebilirsiniz fikriyle paylaşan kollektif, yine bizleri çok heyecanlandıran bir program hazırlamış. Kesinlikle Stockholm’ün sesini yansıttığını düşündüğümüz fetsivalin etkinliklerini kaçırmayın deriz. İyi seyirler.

 

Facebook

Instagram

Twitter

 

Kaynak: soundofstockholm.se