Yapımcılığını Stockholm University of the Arts’ın gerçekleştirdiği “Get Ready With Me” filmi, 11 Ekim 2018’de gerçekleşen ve Los Angeles’ta düzenlenen Öğrenci Oscar Ödülleri’nde “En İyi Uluslararası Hikaye” ödülüne layık görüldü.

Film, dünya çapındaki birçok film okulundan toplam 1.582 başvuru arasından seçildi. Get Ready With Me, Stockholm Üniversitesi Sanat Fakültesi, Film ve Medya Bölümü öğrencilerinin bir filmi. Yapımcılığını Johan Lundström yapmış ve senaryosu Amanda Högberg ve Axel Nygren tarafından yazılmış. Görüntü yönetmenliğini Nea Asphäll, film editörlüğünü Robert Krantz tarafından yapılmış filmin müziklerini Andreas Ahlm, ses tasarımını Anders Lindahl ve yapım koordinatörlüğünü ise Abed Rahman Loutfi tarafından yapılmış.
Senaryo yazarı Amanda Högberg, Oscar ödülü almanın ona hissettirdiklerini şu sözlerle aktarıyor:
– Oscar heykeli her zaman ulaşılamaz bir rüyayı temsil etti. Sadece diğer katılanları görebildiğimiz zaman, bunun gerçek olabileceğini gördük, çünkü hepsi gerçek Oscar ödülü alabilecek seviyede filmlerdi. Yeni neslin de harika içerik üretici olma yolunda ilerlediğini görmek çok güzel. Bu ödül ile okulumuza hak ettiği ilgi ve desteği sağlayacağını umuyoruz, böylece daha genç sinemacılar bugün yaşadığımız rüyaları için yatırım yapabilirler.
Yönetmen Jonathan Etzler ise duygularını şöyle özetliyor:
– Aday olmak inanılmaz derecede eğlenceliydi. Sonra altın kazanmak kesinlikle şaşırtıcı. Film okulunda yapılan ve dünyadaki tüm film okullarıyla yarışan bir filme olabilecek en iyi şey bu.
Film 2019 ilkbaharda İsveç televizyonunda gösterilecek.
Senaryo: Amanda Högberg och Axel Nygren
Yönetmen: Jonatan Etzler
Yapımcı: Johan Lundström
Görüntü Yönetmeni: Nea Asphäll
Editör: Robert Krantz
Ses Tasarımı: Anders Lindahl
Beste: Andreas Ahlm
Prodüksiyon Koordinatörü: Abed Rahman Loutfi
Oyuncular
Shanti Roney: Lukas
Miriam Benthe: Vendela
Omeya Lundqvist: Becka
Vanja Engström: Nellie
Jenna Chaaraoui: Emma
Robin Keller: Pappan
Jessica Liedberg: Mamman