Fikret Çeşmeli’nin “Brinnande Snö och Torrt Regn (Alev Alev Kar ve Kupkuru Yağmur)” adlı kitabından Türkçe olarak tiyatroya uyarlanan, İsveç’te 50 yılı aşan entegrasyon sürecine ayna tutan tek kişilik interaktif müzikli tiyatro oyunu “Az Gittik Uz Gittik” 9 Aralık’ta yeniden sahnede. 

Sanatsal çalışmalarını tiyatro üzeriden devam ettiren Fikret Çeşmeli ve Burcu Ada Soysop’un hazırladığı “Az Gittik Uz Gittik” adlı oyunun ilk gösterimi 6 Mayıs’ta Hägerstensåsen Kulturskolan’da gerçekleşmişti. 9 Aralık’ta Riksteatern prodüktörlüğünde sahnelenecek oyun, Hägerstensåsen Kulturskolan Sahnesi’nde ikinci kez seyirciyle buluşuyor.

Türkiyelilerin İsveç’teki 50 yıllık entegrasyon sürecine Fikret Çeşmeli’nin hayat ve sanat yolculuğu üzerinden ayna tutan “Az Gittik Uz Gittik” ayrıca sanatçının takipçilerinden gelen gurbet hikayelerini de içinde barındırıyor. 

Oyunun provalarına son sürat devam eden Fikret Çeşmeli, heyecanını geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen ilk gösterim öncesi şu sözlerle anlatmıştı “27 yıl aradan sonra, yeniden anadilimde tiyatro oynayacağımdan dolayı büyük heyecan duyuyorum.”

Reji ve dramaturjisini Burcu Ada Soysop’un gerçekleştirdiği ve Fikret Çeşmeli’nin “Brinnande Snö och Torrt Regn”/”Alev Alev Kar ve Kupkuru Yağmur” adlı kitabından Türkçe olarak tiyatroya uyarlanan, “Az Gittik Uz Gittik” adlı interaktif olarak sunulacak tek kişilik müzikli tiyatronun etkinlik sayfası için tıklayınız..

 

“AZ GİTTİK UZ GİTTİK”

YAZAR – OYUNCU
: Fikret Çeşmeli
REJİSÖR
: Burcu Ada Soysop
DRAMATURG
: Burcu Ada Soysop
AFİŞ
: Serdar Yaygın
PRÖMİYER
: 9 Aralık Pazar 16:00
YER
: Hägerstensåsen Kulturskolan
BİLET
: 150:-
BİLET SATIŞ
: 076 085 22 37
SWISH NO
: 073 084 63 45
SÜRE
: 75 dk. / Tek Perde

 

Foto Galerisi